מחסני גינה למתחילים: מה צריך לדעת כשקונים מחסן ראשון

 • by

גלה את הדברים החשובים שיש לקחת בחשבון בעת רכישת מחסן הגינה הראשון שלך, מגודל וחומר ועד פונקציונליות ואסתטיקה.

הקדמה: למה להשקיע במחסן לגינה?

מחסני גינה הם תוספת חשובה לכל חצר אחורית או גינה, ומספקים מגוון יתרונות ושימושים מעשיים. בין אם אתה גנן מושבע, חובב בנייה בשיטת "עשה זאת בעצמך", או פשוט זקוק לשטח אחסון נוסף, מחסן לגינה יכול להציע פתרון נהדר. לא רק שהוא מספק אזור מאובטח ועמיד בפני מזג אוויר לאחסון הכלים והחפצים שלך, אלא שהוא גם יכול לשמש מקום מפלט שליו הרחק מההמולה של חיי היומיום.

השקעה במחסן לגינה יכולה גם היא להוסיף ערך לנכס שלכם, שכן היא נחשבת למאפיין נחשק על ידי בעלי בתים רבים וקונים פוטנציאליים. בנוסף, מחסן מעוצב ובנוי היטב יכול להעצים את המשיכה האסתטית של הגינה שלכם, ליצור נקודת מיקוד ולהוסיף אופי לגינה.

לאלו שנהנים לבלות בחוץ, מחסן גינה יכול להפוך לחלל עבודה פונקציונלי ונוח, מושלם לתחביבים ופעילויות פנאי. בין אם אתם מחפשים להקים חדר כושר ביתי, סטודיו לאומנות, או פשוט מקום שקט לקרוא ולהירגע, מחסן גינה יכול להציע את הפרטיות והבידוד הדרושים כדי ליהנות באופן מלא מהבילוי האהוב עליכם.

מבחינת פרקטיות, מחסן לגינה יכול לעזור ביצירת נוף שונה בשטח החיצוני של הבית שלך, ולספק אזור ייעודי לאחסון כל ציוד הגינון והחפצים שלך. זה לא רק מקל למצוא את מה שאתה צריך כשאתה צריך את זה, אלא זה גם עוזר לשמור על הכלים והציוד שלך במצב טוב, להגן עליהם מפני רטיבות, חלודה וסוגים אחרים של נזקים.

מחסן גינה מסודר ומאורגן על משטח בטון בחצר האחורית

"הגודל קובע": בחירת המידות הנכונות למחסן שלך

בבואנו לבחור את המחסן הנכון לגינה, אחד השיקולים המרכזיים הוא הגודל. תצטרך לחשוב היטב כמה מקום אתה צריך, הן מבחינת אחסון והן מבחינת פונקציונליות. מחסן קטן מדי עלול להיות עמוס וצפוף במהירות, בעוד שמחסן גדול מדי יכול להיות קשה לתחזוקה ואף עשוי "לשלוט" בחלל החיצוני שלך.

אחד הדברים הראשונים שיש לקחת בחשבון הוא מטרת המחסן שלך. אם אתה פשוט מחפש מקום לאחסון מכסחת הדשא וכלי הגינון שלך, אז מחסן קטן יותר עשוי להספיק. עם זאת, אם אתה מתכנן להשתמש במחסן שלך כאזור עבודה או תחביב, אז תצטרך להבטיח שיהיה מספיק מקום לנוע בנוחות.

גורם נוסף שיש לקחת בחשבון הוא גודל הגינה שלך. מחסן גדול עשוי להיראות מרשים, אבל הוא יכול להפוך את הגינה לקטנה יותר. כמו כן, מחסן קטן מידי עלול ללכת "לאיבוד" בגינה גדולה יותר, מה שמקשה על מציאת הכלים והציוד שלך וגישה אליהם.

חשוב גם לחשוב על כל צרכים עתידיים שיהיו לך. אמנם אתה עשוי להצטרך רק מחסן קטן כעת, אבל כדאי לשקול אם הצרכים שלך עשויים להשתנות בעתיד. לדוגמה, אם אתה מתכנן להתחיל תחביב חדש או להתחיל פרויקט חדש, ייתכן שתצטרך מקום נוסף כדי להכיל את הציוד והחומרים שלך.

שיקולים חומריים: עץ, מתכת או פלסטיק?

לאחר שקבעתם את הגודל המתאים למחסן הגינה שלכם, השיקול המרכזי הבא הוא החומר.

ישנן שלוש אפשרויות עיקריות זמינות: עץ, מתכת או פלסטיק. לכל חומר יתרונות וחסרונות ייחודיים משלו, והבחירה תלויה בסופו של דבר בהעדפותיך האישיות, בתקציב ובשימוש המיועד.

מחסני גינה מעץ הם אופציה פופולרית, הודות למראה הטבעי והעמידות שלהם. ניתן לשמן אותם או לצבוע אותם במגוון צבעים כדי להתאים לגינה שלך, והם משתלבים בצורה חלקה עם הסביבה הטבעית. עם זאת, מחסני גינה מעץ דורשים תחזוקה שוטפת כדי למנוע ריקבון, והם עשויים להיות יקרים יותר מחומרים אחרים.

מחסני גינה מתכת הם אפשרות עמידה וזולת תחזוקה, מה שהופך אותם לאידיאליים עבור מי שמחפש פתרון לאורך זמן. הם גם עמידים בפני אש ומספקים ביטחון נוסף, הודות למבנה החזק שלהם. עם זאת, מחסני מתכת יכולים להרעיש במהלך גשמים כבדים או ברד, והם עשויים שלא להשתלב באותה מידה עם הסביבה הטבעית.

מחסני גינה פלסטיק הם אפשרות חסכונית ובעלת תחזוקה נמוכה, מה שהופך אותם לאידיאליים עבור בעלי תקציב מצומצם יותר. הם קלים להרכבה, והם אינם דורשים צביעה או תחזוקה גבוהה. עם זאת, מחסני פלסטיק עשויים להיות לא עמידים כמו מחסני עץ או מתכת, וייתכן שהם לא יהיו חזקים מספיק במשך הזמן.

מחסן גינה מעץ מעוצב היטב 

פונקציונליות: למה תשתמש במחסן שלך?

בבואנו לבחור מחסן לגינה, השימוש המיועד הוא שיקול חשוב. מחסני גינה יכולים לשרת מגוון פונקציות, החל מאחסון כלים וציוד ועד מתן מקום לתחביבים ופעילויות. להלן כמה גורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון בעת קביעת הפונקציונליות של המחסן שלך:

 • 1. אחסון:
  אם אתם מתכננים להשתמש במחסן שלכם בעיקר לאחסון, חשוב לבחור בגודל שיכול להכיל את כל הכלים והציוד שלכם. חשבו על סוגי הפריטים שאתם מאחסנים – לדוגמה, כלים בעלי ידיות ארוכות עשויים לדרוש מחסן גבוה יותר, בעוד שחפצים גדולים יותר כמו מכסחות דשא עשויים לדרוש דלת או רמפה רחבה יותר לגישה נוחה.
 • 2. תחביבים ופעילויות:
  אם אתם מתכננים להשתמש במחסן שלכם כמקום עבודה לתחביבים או פעילויות כמו גינון או יצירה, שקול את הפריסה והעיצוב של המחסן. ייתכן שתצטרך מדפים נוספים או משטחי עבודה, כמו גם תאורה ואוורור נאותים. חשוב גם לבחור במחסן מבודד היטב ועמיד בפני מזג אוויר כדי להבטיח נוחות והגנה מפני פגעי מזג האוויר.
 • 3. שימוש רב תכליתי:
  אם אתם מתכננים להשתמש במחסן שלכם למגוון פונקציות, כמו אחסון ותחביבים, חשוב לבחור במחסן שיכול להתאים לצרכים השונים הללו. שקול את הגודל, הפריסה והעיצוב של המחסן, כמו גם כל תכונות נוספות כגון חלונות, פתחי אוורור או מדפים שעשויים לשפר את הפונקציונליות שלה.

מיקום, מיקום, מיקום: היכן למקם את מחסן הגינה שלך?

בחירת המיקום הנכון למחסן הגינה שלך חשובה לא פחות מבחירת הגודל והחומר הנכונים. להלן כמה גורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון בעת קביעת היכן למקם את המחסן שלך:

 • 1. נגישות:
  כדאי לבחור מיקום נגיש בקלות, הן עבורך כבעלים והן עבור כל ציוד או חומר שצריך להכניס או לצאת מהמחסן. שקול את המיקום ביחס לבית שלך או למבנים אחרים, כמו גם את הגישה לשבילים.
 • 2. אור שמש:
  בהתאם למה שאתם מתכננים להשתמש במחסן שלכם, מומלץ לבחור מיקום שמקבל הרבה אור שמש. זה יכול להיות חשוב במיוחד אם אתה מתכנן להשתמש במחסן שלך כמרחב עבודה או לגידול צמחים.
 • 3. ניקוז:
  חשוב לבחור מיקום מנוקז היטב, כדי למנוע ממים להצטבר מסביב למחסן ולגרום לנזק. הימנע מאזורים המועדים להצפות או מים עומדים, ושקול לדרג את הקרקע סביב המחסן כדי להבטיח ניקוז תקין.
 • 4. פרטיות:
  בהתאם לפריסה של הנכס שלך ולהעדפות האישיות שלך, ייתכן שתרצה לבחור מיקום המציע קצת פרטיות למחסן שלך. זה יכול להיות חשוב במיוחד אם אתם מתכננים להשתמש במחסן שלכם כמרחב עבודה או לחדר מנוחה.
 • 5. אסתטיקה:
  לבסוף, קחו בחשבון את האסתטיקה הכללית של הבית שלכם בבחירת מיקום למחסן הגינה שלכם. ייתכן שתרצה לבחור מיקום שמשתלב היטב עם הגינון הקיים שלך, או שמציע אלמנט ויזואלי ייחודי כדי לשפר את המשיכה הכללית של המרחב בגינה שלך.

 

מיקום מחסן אידיאלי הממוקם באזור אחורי של גינה

הוספת נופך של סגנון: אפשרויות עיצוב והתאמה אישית

מחסן הגינה שלך לא חייב להיות מבנה פשוט ותועלתני – יש הרבה אפשרויות עיצוב והתאמה אישית זמינות כדי לעזור לך ליצור מחסן שהוא גם פונקציונלי וגם מסוגנן. הנה כמה רעיונות שכדאי לקחת בחשבון:

 • – צבע:
  בחירת צבע נועז או בהיר עבור המחסן שלך יכול לעזור לו להתבלט ולהוסיף "אישיות" לחלל החיצוני שלך. אתה יכול גם לבחור צבע המשלים את הגינון הקיים שלך או את צבע הבית שלך.
 • – חלונות:
  הוספת חלונות למחסן שלך יכול לעזור להכניס אור טבעי וליצור מרחב מזמין יותר. ניתן גם לבחור מתוך מגוון סגנונות חלונות, כמו חלונות מסורתיים תלויים כפולים או חלונות תמונה מודרניים יותר.
 • – דלתות:
  לסוג הדלת שתבחרו למחסן שלכם יכולה להיות השפעה גדולה גם על הסגנון הכללי שלה. שקול דלת בסגנון אסם למראה כפרי, או דלת הזזה חלקה ומודרנית לתחושה עכשווית יותר.
 • – גג:
  ניתן להתאים אישית את הצורה והסגנון של הגג של המחסן שלך בהתאם להעדפותיך. גג חד שיפועי קלאסי הוא בחירה פופולרית, אבל אתה יכול גם לבחור בין סגנונות אחרים כמו גג דו שיפועי או שטוח.
 • – אביזרים:
  לבסוף, שקול להוסיף כמה אביזרים למחסן שלך כדי לשפר את הסגנון והפונקציונליות שלו. זה יכול לכלול דברים כמו תריסים, קופסאות פרחים, או אפילו מרפסת קטנה.

מסקנה: בחירה נכונה עבור הגינה שלך

השקעה במחסן לגינה יכולה להיות דרך מצוינת להוסיף שטח אחסון, ליצור סביבת עבודה או פשוט לשפר את הפונקציונליות הכוללת של החלל החיצוני שלך. עם זאת, עם כל כך הרבה אפשרויות זמינות, זה יכול להיות מכריע לבחור את המחסן המתאים לצרכים שלך. על ידי התחשבות בגורמים כמו גודל, חומר, פונקציונליות, מיקום ועיצוב, אתה יכול לקבל החלטה מושכלת שתענה על הצרכים שלך ותתאים לתקציב שלך.

כשזה מגיע לגודל, הקפד לבחור מחסן גדול מספיק כדי להתאים לצרכים שלך, אבל לא כל כך גדול שהוא מציף את המרחב החיצוני של הגינה. שיקולי חומרים כגון עץ, מתכת או פלסטיק ישחקו תפקיד הן בעמידות והן בסגנון של המחסן שלכם. ופונקציונליות – אם אתה מתכנן להשתמש במחסן שלך לאחסון, כמרחב עבודה או למטרות אחרות חשוב על העיצוב והפריסה של המחסן שלך.

גם המיקום חשוב; הקפד לבחור נקודה מפולסת, מנוקזת היטב ובעלת גישה נוחה. לבסוף, אפשרויות התאמה אישית כגון צבע, חלונות, דלתות ואביזרים יכולים לעזור לך ליצור מחסן שהוא גם פונקציונלי וגם מסוגנן.

בעל בית שמח שנהנה מחסן הגינה החדש שלהם, מוקף בצמחים יפים
בעלת בית שמחה שנהנת מהמחסן הגינה החדש שלה, מוקף בצמחים יפים

חשוב על שיקולים מרכזיים אלה, תהיה מוכן לקבל החלטה מושכלת ולמצוא את מחסן הגינה המושלם כדי לענות על הצרכים הספציפיים שלך ולשפר את המרחב החיצוני שלך.